tadilat

Boya Badana Fiyatları

Konyaaltı boya badana fiyatları Ev boyama fiyatları iş yeri boyama fiyatları tüm detaylar.

Boya badana fiyatları geniş bir aralıkta değişiyor olmakla beraber, bu fiyatları değiştiren kriterlerin sayısı da oldukça fazladır. Badana boya sektörü sabit fiyatlama çalışılan ya da belli aralıklarda sınırlı tutulan bir sektör olmamakla beraber, işin yapıldığı şehirden tutun, boyama yapılan alanın büyüklüğü ve yapılan işin özelliği gibi birçok bileşen, fiyat farklılıklarına yol açabilmektedir.

Fiyatları etkileyen kriterler nelerdir?

Kullanılacak boya markası, türü ve kullanılan diğer materyallerin özellik ve kalitesi: Duvar boyası çeşitleri, özelikle son yıllarda, hem dokusu, hem kullanım alanı hem de görünümsel farklılıkları açısından oldukça geniş bir yelpazede üretilmeye başlanmıştır. Farklı kalitelerde ve farklı kullanım amaçlarıyla sunulan boyalar, özellikle renk skalasındaki çeşitlik açısından neredeyse uçsuz bucaksız bir seçenek imkanı sunmaktadır.

Bu boya türleri klasik boyanın yanı sıra, parlak ve mat çeşitler, saten boya, silinebilir ya da simli duvar boyası gibi birçok farklı özellikte üretilmektedir. Hem marka, hem kalite, hem de özellikleri bakımından ayrılan ev boyası modelleri, fiyat açısından da oldukça farklı rakamlarda ve her bütçeye uygun bulunabilmektedir.

Kullanılan materyallerin çeşitliliği: Ev boyası trendlerinin hızlıca değişim göstermesiyle beraber, boyalara gelen ek özellikler de dikkat çekmeye başlamıştır. Bu özellikler boyalara farklı görünüm, efekt ya da desen katmak amacıyla kullanılan fırça ve diğer malzemelerin de işe katılmasıyla ve ustalık gerektiren kullanımın şekilleri nedeniyle fiyat artışlarına sebep olabilmektedir.

Boya yapılacak alanın özellik ve büyüklüğü: Öncelikle altta kapanması gereken zorlayıcı bir boya türü ve koyu bir renk varsa, haliyle uğraş ve kullanılan malzeme artacak, bu da fiyata yansıyacaktır. Örneğin altta beyaz, krem gibi bir renk olması durumunda yeni sürülecek olan boya hemen alttaki rengi kapatacak ve ince bir katmanla da kendini gösterecektir. Fakat eski boya rengi kırmızı, koyu mavi, yeşil gibi bir renkse, ve özellikle de yeni istenen renk açık bir tonda ise, çok daha fazla miktarda boya kullanılacak ve böylelikle boya işi daha uzun sürecektir.

Boyanacak alanın fazla olması ve duvarların yüksekliği de aynı mantıkla fiyatı etkileyen durumlardır. Özellikle de uğraştırıcı yani detaylı çalışma gerektiren girintili çıkıntılı, aksesuarlı bir yapı varsa hem zaman hem işçilik masrafını etkileyecektir. Detaylı çalışmak hem ustalık, hem de daha fazla zaman harcanması gereken bir iştir. Bu durum da badana boya fiyatlarını da duruma göre bir miktar etkileyebilmektedir.

Boyama türleri: Günümüzde boya trendlerindeki cezbedici yenilikler, duvar boyasına boya deyip geçiştirilmeyecek seçenekler sunmakta ve bu zenginlik oldukça kafa karıştırıcı olmaktadır. Boyacı ustasının yeni trendlerden haberdar olması ve talebi karşılayabilecek kabiliyette olması da boya badana işleri ve boyacı ustası fiyatlarında değişimler görülmesine neden olmaktadır.

Antalya Konyaaltında profesyonel badana boya hizmeti

Antalya Konyaaltında ev boyama, temizlik, fayans döşeme ve çilingirlik gibi hizmetlerle faaliyet göstermekte olan iş yerimiz, her alanda profesyonel ve eğitimli ekibi ile son derece kaliteli ve titiz bir hizmet sunmaktadır. En usta boyacılarımız tarafından en kaliteli malzemelerle boya badana işleriniz için hizmetimizden faydalanmak isterseniz, ev boyama fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı