tadilat

Daire Boyama Ustası

Konyaaltı Daire Boyama Ustası

Daire boyama Konyaaltı daire boyama ustası

Duvar boyacılığı belki de yüzyıllardır var olan ve ortadan kaybolmadan günümüze gelen nadir zanaatlardan bir tanesidir. Hem sabır, hem maharet hem de bilgi ve tecrübe gerektiren bu iş kolunda ustalaşmak için uzun yıllar çalışıp tecrübe kazanmak yeterliyken, günümüzde artan ürün çeşitliliği, boya rengi ve tonlarındaki artış ve boyama stillerinde farklı trendlerin oluşması nedeniyle bu işte iyi olmak ve tercih edilmek oldukça zorlaşmıştır.

Badana boya yapmaya karar verirken bilinmesi gerekenler

Badana boya işleri, öncesinde birtakım konular hakkında bilgi sahibi olmamız gereken işlerdir. Evini ya da iş yerini boyatmak isteyen kişiler genellikle sadece seçeceği boya rengi ve tonuna odaklıyken, aslında bu konuda dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus bulunmaktadır.

Bunlarda en başta duvar tipinin belirlenmesi ve boya türünün ona göre seçilmesi gelmektedir. Aksi takdirde bazı duvar yapıları boyayı kısa zaman içinde kusabilmekte ve tekrar badana gerektirebilmektedir. Eğer duvar boş değil ve altında da özellikle koyu bir renk boya varsa, seçilen boya türünün kapatıcılık özelliği yüksek olan bir boya olmasına dikkat edilmelidir. Boya badana fiyatlarının hem kullanılan malzemelerin pahalılığı hem de işçilik masrafının bulunması nedeniyle en doğru şekilde, tekrar gerektirmeden yapılması çok önemlidir.

Boyanacak odanın ne kadar ışık aldığının hesaba katılması da, odanın şık ve aydınlık bir görünüme kavuşması açısından önemli ve etkili bir detaydır. Özellikle çok fazla güneç ışığı almayan ve gün içinde doğal olarak loş bir ışığı olan odalarda koyu renk boyaların kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Fakat bu durumu etkileyen tek faktör de boya rengi olmamakla beraber, boyanın mat ya da parlak olması gibi özellikleri de ışık seviyesini ve yansıtıcılığını belirlemektedir.

Daire boyamada doğru usta seçimi

Gelişen trendlerle beraber boya badana ustası olmak da bazı meziyet ve eğitime bağlı hale gelmiştir. Son yıllarda duvar boyama işlerinde uygulanan dekoratif çalışmalar, düz boyama stilinden oldukça farklıdır. Dekoratif boya uygulamaları oldukça farklı türde olup, bazı stilleri baskılı rulo ve benzeri malzemelerle yapmak mümkünken, bazılarını ise ortaya çıkarmak için daha büyük bir teknik bilgi ve de yetenek gereklidir.

Bu nedenle eğer düz duvar boyası dışında bir stil çalışması arzu ediliyorsa boyacı ustası ile öncesinden konuşulup, doğru kişi olup olmadığı ve işi ortaya çıkarıp çıkaramayacağından emin olunmalıdır. Öyle ki, günümüzde boyacılık da kendi içinde ustalık ve yetkinlik açısından kategorilere ayrılmakta ve verilen hizmet de kapasiteye göre farklılaşmaktadır.

Antalya’da daire boyama ustası en doğru adres

Yılların verdiği tecrübe ve titiz ve prensipli çalışma anlayışımız ile yürütmekte olduğumuz her türlü iş ve hizmetimizde olduğu gibi badana boya hizmetimizle de yoğun talep ve müşteri memnuniyeti ile çalışmaktayız. Ev yaşamı ile alakalı olabilecek, temizlik, boya işleri, çilingirlik, fayans döşeme gibi birçok konuda en kaliteli hizmeti almak için bize ulaşabilir ya da Antalya Konyaaltı’nda bulunan iş yerimizi ziyaret edebilir, boya badana fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, pandemi sürecinde temizlik ve hijyen konularını ayrıca önemsediğimizi çalışma koşullarımızı hem sizleri hem kendimizi koruyacak şekilde revize ederek hassasiyetle hizmetimizi devam ettiğimizi belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı