tadilat

Ev Boyama Sanatı Ve Ustalığı

Antalya için boyacı badanacı ustası arıyorum diyenler için ev boyama badana yapma hakkında detaylar.

Ev Boyama Sanatı ve Ustalığı

Ev boyama sanatı ve ustalığı duvar boyamak, birçok püf noktası olan bir zanaattır. Duvar yapısına göre kullanılan boya türü, alet edevat seçimi ve boyama yöntemi, ortaya çıkan sonucu büyük ölçüde değiştirmektedir. Bilindiği gibi badana işlemi, sürekli yapılan ve boya rengine göre değişmekle beraber çok kolay telafisi olan bir iş olmadığı için, mutlaka işi bilen, tecrübeli ve vizyon sahibi kişilerin eline bırakılmalıdır.

Duvar boyası çeşitleri oldukça farklıdır. Seçim yaparken duvarın yapısının yanında, vereceği görüntü, parlaklık, matlık, kullanım ve temizlik kolaylığı gibi özellikler göz önüne alınmalıdır. Var ise alttaki boyanın özelliği, yapısı ve rengi de, seçilecek yeni boyanın yapısının ve renginin seçiminde rol oynamalıdır. Bu kriterlerin dikkate alınmaması ile yapılan işlemler çok iyi sonuç vermeyecektir.

Badana boya işleri her ne kadar belli teknikler üzerine sabit bilgi gerektiriyor gibi görünse de, sektördeki inovasyon ve boya teknolojisindeki değişim nedeniyle, her boyacı ustasının kendini geliştirmesi, yeni modelleri ve teknikleri takip ederek öğrenmesi ve talepleri karşılayabilecek kapasitede olması gereklidir. Antalya Konyaaltında bulunan iş yerimizde tüm ekip ve ustalarımızla beraber, müşterilerimizin akıllarındaki stil ve renkleri tam olarak vermek adına tüm gelişimleri takip ederek sürekli güncellenen bir iş anlayışına sahip olarak hizmet sunmaktayız.

Boyacı ustası seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Boya badana işlerinde yapılan en büyük yanlış, bu zanaatı dışarıdan herkesin yapabileceği bir iş gibi görmek ve usta tercihine dikkat etmemektir. Fakat boya işi hem verdiği görüntü açısından, hem de sağlığı tehdit etmeyecek ürünler kullanılması açısından oldukça bilgi birikimi ve hassasiyet gerektiren bir seçimdir. Yıllar önce kullanılan boya türleri ile günümüzde kullanılan türler arasında materyal kalitesi açısından büyük farklar bulunmaktadır. Yeni nesil, kaliteli ürünlerde kokusu ve içeriğiyle sağlığı tehdit etmeyen ürünler kullanılmasına oldukça dikkat edilmektedir.

Fakat günümüzde dahi birçok boya badana ustası, hem bilgi eksikliğinden hem de işini ucuza getirmek istemesinden dolayı bu konuyu önemsememekte ve yıllar öncesinin alışkanlıklarıyla işine devam etmektedir. Bu durumun önüne geçmek için usta seçimine dikkat edilmelidir. Seçilecek usta hakkında referans istenmesi, ustanın tarzı ve başarısını anlamak adına oldukça gereklidir.

Diğer bir husus ise, karar vermeden önce boyacı ustası ile tüm detayları konuşmaktır. Günümüzde, özellikle de gençler, yeni evli çiftler ve de ev dekorasyonuna ve ambiyansına önem veren kişiler tarafından çok farklı boyama stilleri ve desenleri talep edilmektedir. Bu nedenle boyacı ustasının bu yeni trend boya ve modellere ehli olup olmadığına emin olunmalıdır.

İyi bir boya badana ustası nelere dikkat etmelidir?

Bilindiği üzere, badana boya işleri oldukça zahmetli, düzen bozan ve özellikle yoğun bir hayata sahip kişiler için hayli zorlayıcı bir süreçtir. Hem ev ortamının rahat kullanılamaması, hem ekstra temizlik ve düzen ihtiyacı nedeniyle zaman ve enerji harcanılan bir durumdur. Bu nedenle de altından kalkılamayacağı ya da zaman ayrılamayacağı düşünülerek sürekli ertelenen bir iş olmaktadır. Antalya Konyaaltında hizmet veren firmamızda bizler, de tüm bu kaygıları ortadan kaldırmak adına çalışma şeklimizle alakalı birtakım prensiplerimizden kesinlikle ödün vermemekteyiz:

Titiz çalışma: Boyacı ustalarımız özellikle titiz çalışma konusunda bilinçlendirilmekte ve birtakım eğitimlerden geçmektedir. İşe başlamadan önce boya yapılacak odanın eşyalı olsa dahi, eşyalarına ve yerlerine zarar gelmeyecek, boya bulaşmayacak şekilde muhafaza edilmesine çok dikkat edilmektedir. Duvar boyası hazırlanırken, boya uygulanırken ve iş bitiminde yoğun titizlik gösterilmekte ve iş bitiminde de mekan tamamen temizlenip eski haliyle ev sahibine teslim edilmektedir.

Talebi karşılama: Duvar boyası yeniliği, ev hayatı için büyük bir değişiklik, tazelik ve önemli bir dekorasyondur. Oldukça seyrek yapılan bir uygulama olması nedeniyle de haklı olarak en iyisi istenmekte ve en moda modeller tercih edilmektedir. Yeni nesil boya çeşitleri, motifli, desenli boyama, simli duvar boyası, çift renkli kullanım ve daha birçok farklı türde boyama yapılabilmektedir. Müşterinin isteğini tam olarak karşılamak ve ev ortamındaki bu büyük değişikliğin heyecanına ortak olmak, ustaların büyük titizlik göstermesi gereken bir konudur.

İşi zamanında teslim etmek: Özellikle yoğun bir iş / ev hayatına sahip olan kişiler ve çocuklu aileler için, badana boya süreci bazen oldukça sıkıntılı geçmektedir. Evin, ev halkı tarafından rahat kullanılamıyor olması birçok açıdan sıkıntı yaratabilmektedir. Bu nedenle bu süreçte harcanacak zamanın doğru kullanılması ve ev sahibine doğru bilgi verilmesi elzemdir. İşin uzaması, ev sahiplerinin planlarında ya da günlük yaşamlarında aksaklıklara yol açabilmektedir.

Antalya’da güvenilir boyacılığın adresi!

Antalya Konyaaltında bulunan mekanımızda yılların tecrübesi ve işimize duyduğumuz saygı ile beraber, her açıdan prensiplerimize bağlı olarak çalışmakta ve kaliteden kesinlikle ödün vermemekteyiz. Müşterilerimizi itinayla dinlemek ve arzu ettikleri duvar renk ve modellerine kavuşmalarını sağlamak en önemli hedefimizdir.

Bu süreçte kullandığımız boya ve tüm diğer malzemelerin birinci kalite ve sağlıklı ürünler olmasına dikkat etmekte ve müşterilerimizden gelecek her talebi karşılamak adına tüm trendleri takip etmekte ve kendimizi devamlı olarak geliştirerek klasik boyama türünden her türlü dekoratif boyama türlerini ustalıkla icra edebilmekteyiz. Ayrıca ustalarımız, özellikle pandemi döneminde olmak üzere, kendi kişisel temizliklerine de oldukça dikkat etmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı