boyacı

Ev Dış Cephe Boya Ustası

Konyaaltı Ev Daire İş Yeri Dış Cephe Boya Ustası

ev dış cephe boya ustası
ev dış cephe boya ustası

Ev dış cephe boya ustası boya ustalığı uzun yıllar tecrübe ve bilgi edinilerek ulaşılan bir meziyet olmakla beraber, zamanla badana boya sektöründe oluşan yenilik ve gelişmeler nedeniyle farklı alanlarda uzmanlaşılan bir sektör haline gelmiştir. Hem iç duvar boyama türleri hem de bina dış cephesi boyama uygulamaları birbirinden farklı teknik bilgi gerektirmekte ve kendi alanlarında ustalık istemektedir.

Dış cephe boyama uygulamaları nasıl yapılmaktadır?

Dış cephe kaplamaları ve boyaması oldukça zahmetli ve kısmen iç duvar boyama işine göre daha zor ve vakit olan bir iştir. Bunun nedenlerinden bir tanesi, ev ve mekan içinde yapılan badana boya çalışmalarına genellikle herhangi bir ön hazırlık ve tamirat çalışmasının gerekmemesidir. Dış cephe duvar boyası uygulanmadan önce ise duvarı boyamaya elverişli hale getirmek için birtakım çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çalışmalar öncelikle dış cephede çokça meydana gelen sıva dökülmesi, betonda oluşan deformeler ve zamanla açılan çatlakları kapatmak için yapılan tamir çalışmalarıdır. Betonun yüzeyinin boyamaya hazır ve pürüzsüz hale getirilmesi için döküntülerin düzeltilip zımparalanması, ardından da çatlakların öncelikle tekrar oluşmaması için macunla kapatılıp sonrasında düzleme için sıva geçilmesi gereklidir.

Astar boya yapımı

Çatlakların kapatılması ve sıva ile yüzeyin düzlenmesinden sonra bina dış cephesi için badana boya işlemine geçilebilmektedir. Bu işlem ilk olarak sıvanın üzerine astar boya atılmasıyla başlamaktadır. Astar boya işlemi için bilinmesi gereken bazı detaylar vardır. Boyanın ne kadar inceltileceği ve ne kadar miktarda uygulanması gerektiğinin bilinmesi, duvar boyasının iyi tutması ve uzun vadeli kullanılması için oldukça önemlidir.

Son kat boyama

Astar duvar boyası yapıldıktan sonra kuruması için bir gün beklenmelidir. Boyacı ustasının işe başlamadan önce hava durumunu kontrol etmesi önemlidir. Hava güneşli ve sıcaksa boya güzel tutacak ve çabuk kuruyacaktır. Dış cephe kaplamaları ve boyamaları kesinlikle yağmurlu havada yapılmamalıdır. Aksi takdirde hem boyada akmalar olacak hem de uzun süre kurumayacaktır. Boya yapısının akarak bozulması, üzerine uygulanan katın da iyi tutmaması ve kalıcı olmamasına neden olacaktır.

Dış cephe boyaması için Antalya’da en güvenilir adres

Badana boya işleri oldukça hassasiyet ve tecrübe gerektiren, masraflı işlerdir. O nedenle yapıldığı zaman en iyisinin yapılması oldukça önemlidir. Acemice yapılan yanlış uygulamalar hem başarılı olmayacak hem de zamanla tekrar gerektirerek bütçenize zarar verecektir. Bu tarz sorunlar yaşanmaması için hem iç cephe ev boyası hem de bina dış cephe boyama işleriniz için Antalya Konyaaltında ikamet eden iş yerimizde bizleri ziyaret edebilir ya da telefon ederek badana boya fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı