tadilat

Granit Ustası

Antalya İçinde Yapı Yüzey Döşeme Granit Ustası

Granit ustası

Granit volkanik ve doğal bir taştır. Genellikle kuvars ve feldspat başta gibi çeşitli sert minerallerden oluşmaktadır. Oluşum şekli yer altında magmanın soğuyup başkalaşım geçirmesiyle gerçekleşir. İçerdiği minerallerin çeşitliliğine ve çokluğuna göre beyaz, gri ya da pembe tonlarında oluşabilmektedir.

Granit nerelerde bulunabilir?

Granit taşı, Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada bulunabilmektedir. Maden ocakları aracılığıyla çıkarılır. Türkiye’de en çok görüldüğü yerler Bursa, Eskişehir, Edremit ve İstanbul’dur.  Bunun dışında yer yer birçok bölgede granit çıkarımı yapılabilmektedir. Antalya ili de mermer ve granit tüketiminin oldukça yoğun olduğu illerimiz arasındadır.

Kullanım alanları

Granit taşı, tıpkı mermerin diğer türleri gibi binaların iç ve dış mekanlarında inşaat malzemesi olarak sıkça tüketilmektedir. Mimari açıdan çok fazla kullanılan bir üründür. İç mekanlardaki kullanım alanları daha çok mutfak tezgahı, banyo tezgah ve duvarları, merdiven yapımı ya da kaplaması, duvar yapımı, asansör içi, dekoratif eşya ve şömine gibi yerlerdir. Dış mekan kullanım alanları ise, bina cephesi kaplaması, bina çevresindeki kaldırım, yükselti, havuz içi ve çevresi, peyzaj alanları gibi yerlerdir.

Granit ustası ne iş yapar?

Granit ustaları, granit taş döşeme ve tasarım işlerinden sorumlu olan kişidir. Granit kullanılacak tüm dekorasyon ve inşaat işlerinde granit taşının ölçülüp kesiminden başlayarak, tasarlanıp döşenmesi granit ustalarının işidir. Bu sebeple hem inşaat işlerinde, hem iç mimari hem de peyzaj alanlarında iş yapma kapasitelerine sahip kişilerdir. Antalya gibi büyük ve dinamik şehirlerde sosyal mekanların bolca bulunuyor olması ve otel, restaurant ve eğlence mekanı gibi alanların sıkça inşa ediliyor olması nedeniyle granit ustalarına duyulan gereksinim oldukça fazladır.

Granit mermer yer döşemesi de granit ustalarının en çok talep gördüğü işlerdendir. Genellikle mutfak, banyo gibi alanlarda olmak üzere, bahçe ve havuz işleri de yapabilmektedirler. Bazı detaylı çalışma ve ince tasarım konusunda kendini geliştirmiş olan granit ustaları, dekorasyon objeleri ve süs eşyaları gibi ürünler de yapabilmektedirler.

Granit yer döşemesi

Granit yer döşemeleri, daha çok banyo, tuvalet ve mutfak yüzeylerinde kullanılsa da, tercihe göre ev ve diğer mekanların tüm iç yüzeylerinde de kullanılabilmektedir. Banyolarda genellikle açık renk tercih edilmekte ve dolayısıyla beyaz granit yer döşemesi yapıldığı görülmektedir. Mutfak yüzeylerinde kullanılan granit çeşitleri ise çoğunlukla koyu renge çalan, gri – füme tonlu taşlardır.

Antalya granit döşeme

Granit taş döşeme ve mermer döşeme dahil birçok alanda ustalaşmış kadrosu ile Antalya Konyaaltı’nda bulunan firmamız, her tür beklentiyi karşılayacak ve her alana uyum sağlayacak model ve granit çeşitleriyle başta Konyaaltı olmak üzere tüm Antalya’da profesyonel ve kaliteli hizmet vermektedir. Bilgi ve rezervasyon için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı